Anasayfa 10 Haber 10 Drone’lar her geçen gün yaygınlaşıyor
Drone’lar her geçen gün yaygınlaşıyor

Drone’lar her geçen gün yaygınlaşıyor

Drone

Drone

Drone’lar,  kullanımı en çok yaygınlaşan teknolojik araçlar listesinde ön sıralarda yerini alıyor. Şu anda 5000 civarında olan drone sayısının yıl sonuna kadar 20.000’i bulması bekleniyor.

Yeni bir teknolojik araç olan drone her geçen gün daha da yaygınlaşarak insanların neredeyse vazgeçilmezi haline geldi. Kullanımı kolay, işlevi büyük drone’lar bu yıl sonuna kadar yirmi bin kişi tarafından satın alınarak kullanılmaya başlayacak.
Uçan helikopter tipi drone’ lardan, tekerlekli ya da yüzen drone ’lara kadar çevremizde gezinen bu harika aygıtları 2017’de daha çok konuşacağız. Bu sıralar özellikle zincir teknoloji mağazalarında bu tür araçların birçok modelini vitrinlerde boy gösteriyor. Bazıları ucuz ve çocuklara yönelik, bazıları da pahalı ve üzerilerindeki fotoğraf veya video kameralar ile profesyonel kullanıma yönelik bu araçların daha gelişmiş olanları ise yakında sırasıyla duyurulacak ve piyasaya sürülecek.
Drone’lar, video-film çekimlerinde, polis teşkilatında, orman yangınlarını gözlemleme de ve daha pek çok alanda işimize yarayacak.
Daha şimdiden Intel, Yuneec, DJI ve Sensefly gibi firmalar yenilikçi drone ürün ve çözümler geliştirmeye başladılar bile. Bu alandaki tek sorun, hükumetlerin bu uçan araçlarla ilgili düzenlemeler konusunda çoğu zaman nasıl hareket edeceğini bilememesi.

Yorum yazmak ister misin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top