Anasayfa 10 Asan Medya 10 İnstagram’da genel temizlik, kullanıcılara 2017 sürprizi
İnstagram’da genel temizlik, kullanıcılara 2017 sürprizi

İnstagram’da genel temizlik, kullanıcılara 2017 sürprizi

İnstagram kullanıcılarına sürpriz yaptı

İnstagram bugünlerde oldukça hareketli. Uzun zamandır süren sahte hesap temizliği devam ediyor. Hesaplar birer birer kapatılmaya başlandı.

İNSANLAR ŞAŞKIN
Bu sabahtan itibaren çoğu instagram kullanıcısı güne sürpriz mesajla başladı. “Hesabınız kullanım kurallarımıza aykırı bulunduğundan kapatıldı“.
Doğrudur. Tonla sahte takipçi var instagram’da. O hesaplar kapatılmalı ; Ama kurunun yanında yaşta yandı sanki. Bu konuda bize ulaşan bir sürü mesaj var. Bazıları, sahte kullanıcısı olmadığı halde hesabının kapatıldığını yazmış; bazıları da kullanıcı sayısının fazla olmasının göze battığını dile getirmiş. Tabii burada bize eleştirmek düşmez. Sadece yazılanları dile getirmek düşer.

İNSTAGRAM KULLANICILARI EN AZ BİR KEZ UYARMALIYDI
Instagram, çok fazla sayıda hesap kapattı bunun farkındayım. Çoğunda haklı olabilir ama yinede bir hesabı kapatmadan önce kullanıcıları uyarmalıydı diye düşünüyorum. Çünkü insanlar şaşkın…

TAKİPÇİLER PARA İLE SATILIYOR
İnternet’te sahte hesaplar ve takipçiler para ile satılıyor. Kullanıcı parayı bastırıp bir anda on binlerce; hatta milyonlarca kullanıcıya sahip oluyor. Bu çok dikkat çekici. Fakat buradaki mesele parayı bastıranda mı yoksa sahte hesapları satanda mı! Siz düşüne durun… Sonra görüşmek üzere.

ASAN MEDYA / RoXeD

 

*Yukarıdaki habere ek:
İnstagram şüpheli gördüğü kullanıcılarının hesapları kapatıyor. Bu işlemi bir dizi analiz sonucunda gerçekleştiriyor. Fakat bazen yanılmalar da oluyor tabii ki.
Yine sitemize gelen bir bilgiye göre, bir instagram kullanıcısı hesabını geri almış.
Peki nasıl almış!
* Hesabınız kapatılmışsa doğal olarak size  siteden çıkış yaptırılmıştır. Yeniden giriş yapmayı deneyin. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın. İnstagram size  “kuralları ihlal ettiğinize dair bir mesaj gösterecektir. Buraya dikkat!
Bu mesajın altında “şikayet et” diye bir yazı var; hemen oraya tıklayın ve devamında instagram size yapmanız gerekenleri anlatacaktır.

Yapmanız gereken ise kısaca;  e-mail adresinize gönderilen kod’u bir kağıda yazdıktan sonra, o kağıtla bir  fotoğraf çekmeniz ve instagram adresine göndermenizdir. Evet yanlış duymadınız kod’u yazdığınız kağıtla sizin fotoğrafınızı istiyorlar. Sonrasında hesabınız geri dönüyor.

İnstagram’dan hesabınızı geri almanın tek yolu budur.

Yorum yazmak ister misin

3 yorum

  1. İnstagram’ın şüpheli gördüğü kullanıcılarının hesaplarını kapattığını yukarıdaki haberde belirtmiştik. Gerçekten de hesaplar birer birer kapatılıyor. Fakat geri almanın bir yolu var tabii ki!

  2. Yukarıda tek tek anlattım. Buyurun okuyun. İşinize yarayacak güzel bir bilgidir.

  3. Benim de takipçilerimi silmişler. Anlanadım neler oluyor. Hiç hoşlanmadım bu işten. İnstagram hesabımı kapatmayı düşünüyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top