Anasayfa 10 Sosyal Medya 10 instagram 10 İnstagram’a canlı yayın özelliği geldi
İnstagram’a canlı yayın özelliği geldi

İnstagram’a canlı yayın özelliği geldi

instagramda yeni dönem

instagramda yeni dönem

Popüler fotoğraf ve kısa video paylaşma uygulaması Instagram canlı yayın özelliğini hizmetini başlattı. Artık isteyen herkes instagram’dan canlı yayın yapabilecek.

Instagram’da Canlı Yayın Yapma:

Instagram’ın canlı yayın özelliği Instagram Hikayeler’e (Instagram Stories) bağlı çalışıyor. Instagram Stories, bildiğiniz üzere belli süreliğine yayında olan, sonrasında otomatik olarak kaybolan fotoğraf veya videolar paylaşmanıza izin veriyor. Yeni güncellemeyle birlikte ayrıca canlı yayın yapma şansına sahip olacaksınız. Bu noktada canlı yayın süresinin 1 saate kadar sınırlandırıldığını belirtmekte fayda var deyip takipçilerinize nasıl canlı yayın başlatacağınıza geçmek istiyorum.

  • Instagram’ı son sürüme güncellediğinizde arayüzün değiştiğini fark edeceksiniz. Canlı yayına başlamak için öncelikle sol üstteki kamera simgesine dokunuyorsunuz veya sağa kaydırma yapıyorsunuz.
  • Instagram Stories özelliğini kullanıyorsanız bu ekran yabancı gelmeyecektir. Canlı yayın başlatmak için tek yapmanız gereken en altta parmağınızı kaydırarak “Canlı Video Başlat” moduna geçmek. Canlı yayına başladığınız vakit takipçilerinize bildirim gidecektir. Canlı yayında iken akan yorumlardan beğendiğinizi sabitleyebilir, yorumları kapatabilirsiniz.
  • Peki takip ettikleriniz canlı yayına başladıklarında nasıl fark edeceksiniz? Hikaye paylaşan arkadaşlarınızı gördüğünüz tepe noktada kullanıcı adlarının altında LIVE ibaresi olanlar canlı yayında anlamına gelirken, Keşfet sekmesine giderek o anda popüler canlı yayınları da görme şansınız var.
Yorum yazmak ister misin

2 yorum

  1. hemen denemem lazım sağolunnn

  2. Yayın özelliği var ama pek yayın yapan olmuyor. Yada benim takip ettiklerim yayın yapmıyor. Yinede güzel bir özellik koymuşlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top