Anasayfa 10 Sosyal Medya 10 Facebook 10 Sosyal medyadan kazandıkları dudak uçuklatıyor
Sosyal medyadan kazandıkları dudak uçuklatıyor

Sosyal medyadan kazandıkları dudak uçuklatıyor

Advisa isimli kişisel kredi şirketi bütün matematiği yaptı. Yaptıkları algoritma, takipçi sayısına göre bir paylaşımdan kazanabilecekleri tahmini miktarı ölçüyor.

Stashmetrics isimli sosyal medya analitik ölçüm şirketinin datalarıyla da karşılaştırıldığında, bir ünlünün teorik olarak ne kadar kazanabileceğini anında ölçebiliyorsunuz. Kendinizi ölçmemek için bir neden de yok!

Paylaşım başına kazanılabilecek miktar (Sterlin)

tablo

tablo

 

 

Sosyal medyaya olan düşkünlüğüyle tanınan Kim Kardashian’ın Snapchat, Facebook, Instagram ve Twitter üzerinde 224 milyona yakın takipçisi var. Bunların hepsi toplandığında Kardashian’ın yıllık kazancı 360.291.583 Sterlin olarak ölçülüyor.

Selana Gomez, 120 milyonla Instagram’da en fazla takipçi olan kişi. Yaptığı bir paylaşım ona 380.985 Sterlin kazandırabiliyor. Yani günde bir tane reklamlı paylaşımın Gomez’e getirdiği yıllık gelir 360.591.583 Sterlin. Ama sosyal medyadan servet yapabilen kişiler sadece ünlüler değil. Ünlü yemek ve fitness bloglarının sahipleri sadece haftada 2 paylaşım yaparak yılda 100.000 Sterlin’den fazla para kazanabiliyor. Selfie çekim tekniklerinizi geliştirin çünkü artık paranın olduğu yer Instagram. Ortalama bir Instagram kullanıcısı aynı reklam fırsatlarına sahip olursa yılda 20.000 Sterlin gibi bir kazanç elde edebiliyor. Bunun nedeni ise Instagram takipçilerinin Twitter takipçilerine göre 3.5 kat daha değerli olması. Eğer Instagram hesabınızı 2.500 kişi takip ediyorsa, haftada iki kere paylaşım yaparak Avrupa’nın asgari ücretinden daha fazla para kazanma olasılığınız var.

tablo2

tablo2

Yorum yazmak ister misin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top