Bir Ufo Gördüm sanki

3 min


112
Ufo

Ufo’lar gerçekten var mı? Ufo gördüklerini söyleyen insanlar aslında ne gördü! Göz yanılması mı yoksa teknolojik bir oyun mu!

Son zamanlarda ufo görülme vakaları ile ilgili haberler sık sık yayınlanmaya başladı. Fotoğraf ve video görüntüleri ile kayda geçirilen haberler akılları karıştıran pek çok soru işareti ile dolu.

Ufo nedir
Ufo nedir

UFO NEDİR!
UFO, İngilizce de Unidentified Flying Object olarak geçen Türkçeye ise “tanımlanamayan uçan cisimler” olarak çevrilen kavramın kısaltılmış halidir. ( Türkiye’de  daha çok “Uçan Daire” olarak bilinir.)

UFO’LAR NE ZAMANDAN BERİ BİLİNİYOR?
Ufo’lar çok eski zamanlardan beri  biliniyor, merak ediliyor ve tartışılıyor. Günümüzde ise Ufo hayranlığı büyük boyutlara ulaşmış durumda.

ÇOK GİZLİ MAVİ KİTAP

Amatör tarihçi John Greenewald,  ABD’ nin UFO’ larla ilgili gizliliği kaldırılmış bilgileri yayınlaması için 20 yıla yakın süre uğraştı. (BBC Türkçe)

Sonrasında oluşturulan bir web sitesinde ise ABD tarafından saklanan ve asla açıklanmayan 100 binden fazla belge yayınlanarak gün yüzüne çıktı.

ABD ordusunun UFO olaylarını araştırmak için 1949-1967 yılları arasında yürüttüğü resmi soruşturma programı ‘Project Blue Book (Mavi Kitap Projesi)’ kapsamında dikkat çeken bölümler ise şöyle:
1.Mavi Kitap Projesi büyük bir misyona sahipti.

(UFO araştırmacısı Alejandro Rojas, projenin başlangıcının 1947 Haziran’ına kadar geriye gittiğini söylüyor.)

Alejandro Rojas
Alejandro Rojas

Anlatılanlara göre, Mavi Kitap projesi kapsamında. 20 yılı aşkın bir süre içinde 12.700 Ufo vakası araştırldı. İkinci Dünya savaşı sonrasında başlatılan bu proje Beyaz Saray ve ABD Kongresi’nin binası gibi önemli merkezler de dahil birçok yerde UFO görülmesi iddialarının hızla yayılması üzerine toplumda oluşan huzursuzluğu gidermek amacıyla kuruldu.

1966’da kurulan başka bir Hava Kuvvetleri komitesi Mavi Kitap Projesi kapsamında araştırılan bazı dosyalarda daha derin bir inceleme başlattı. Araştırma grubu daha sonra UFO aktivitesine dair hiç bir kanıt bulunmadığına dair bir rapor yayınladı.
Mavi Kitap Projesi resmi olarak 1969’da sona erdirildi.

Mavi Kitap projesine ait dosyalar bir bir kapanıyordu ama diğer yandan bilinmeyen gök cisimleri olarak adlandırılan Ufo’lar gökyüzünde görünmeye devam ediyordu.

Belgelere göre, 1956 Nisan’ında Washington’da bir görgü tanığı “ayın yarısı büyüklüğünde daire çizerek ilerleyen yuvarlak, beyaz bir nesne” diye tarif ettiği bir cisim görüyor.
Dosyayı araştıran yetkililer daha sonra bunun bir meteor olduğunu söylüyor ve dosya kapanıyor.

Ufo
Ufo

 

Dosyalar kapanıyor olsada ufo araştırmacıları olayı en ince ayrıntısına kadar incelemeye devam ediyorlar. Ve 700’üzerinde vaka kayıtlara geçiyor.
Günümüze geldiğimizde; özellikle hareket eden beyaz ışıkların İstanbul ve İzmir semalarında görüldüğü ve hakkında pek çok haber yapıldığı bilinmekte. Görgü tanıkları yaşadıklarını bir bir anlatmakta. Fakat kesin bir delil hiç bir zaman ortaya çıkmadı.
Teknolojinin en yüksek düzeyde olduğu bir dönemde olduğumuzu da düşünecek olursak gördüğümüz her şeyi Ufo olarak tanımlamanın doğru olmayacağını söylemek gerek. Gelişmiş ülkelerde Ufo’lara benzeyen araçların imal edildiğini ve resmi olarak açıklanmasa da gökyüzünde süzüldüklerini göz ardı etmemek en doğrusu.
“Ufo gerçekten var mı” dersek eğer. En doğru cevabı onların verebileceğini söylemek isteriz. Gelirlerse eğer, hepimiz sorunun cevabını bulmuş oluruz.

https://instagram.com/ufoonline

RoXeD

———————————————-

tv55net


Like it? Share with your friends!

112

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Turgay Asan

Editör-Yazar
Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Image
Photo or GIF