İnternette ne arıyoruz

1 min


114
internet
internet

İnternette ne arıyoruz…
İlk yıllarda yani 90’ların ortalarında bilgisayar kullanımı artmaya başladı. Öncelikle bankalar, resmi kurumlar derken evlere de girmeye başladı bilgisayar. Çok pahalı ve lüks bir cihazdı. Kullanımı karmaşık ve zordu. Her şeyden önce bilgisayar kullanabilmek için kurs almak gerekiyordu.
Bazı kesimler bilgisayarı yaralı bir alet olarak görmedi. Çoğu zaman “bir işe yaramaz” dendi. Hal böyle olsa da, tam da bu lafların üstüne internet’te geliverince ortalık iyice ısındı. İnsanlar internet’i anlamakta biraz zorlandı aslında…
OYUN SALONLARI
Önce oyun salonlarına girdi internet. Saati şu kadar; bu kadar falan derken salonlar dolup taşmaya başladı. Önce gençler, hatta okuldan kaçıp soluğu oyun salonlarında alan çocuklar çözdü asrın buluşu internet’i.
Bazıları kurs’a giderek öğrendi bazıları da oyun salonlarında.
İnsanların bilginin kaynağının internet olduğunu keşfetmesi uzun sürmedi. Zaman içinde büyüyerek sonsuz bir bilgi denizi halini alan bu teknoloji şimdi vazgeçilmezlerimiz arasında her an; her saniye bizimle.
İyi mi oldu, kötü mü oldu yıllardır tartışılır ama eğer şu an bu yazımı okuyorsanız, sizde bilgi denizinin içinde yol almaya başladınız demektir.
İnternette ne mi arıyoruz? Bu soruya, şu soruyla cevap vereyim: İnternette neyi aramıyoruz?


Like it? Share with your friends!

114

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aykut Eren Kışlalı
Yazar
Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Image
Photo or GIF