Japon balığını klozete attı sonra olan oldu

1 min


136
Japon balığını klozete attı
Japon balığını klozete attı
Japon balığını klozete attı
Japon balığını klozete attı

Siz siz olun Japon balığını klozete atıp sonra da üstüne sifon çekmeyin!
ABD’de bir nehirde sahibi tarafından tuvalete atıldıktan sonra hayatta kalmayı başaran ve aylar sonra küçük bir köpek boyutuna ulaşan japon balığı bulundu. Herkes hayretler içinde kaldı.

New York’ta bulunan Niagara Nehri’ndeki bir atık su arıtma tesisinin aşağı akıntı tarafında bulunan balık  35 cm uzunluğunda.

Balık nehri koruyan Buffalo Niagara Waterkeeper (BNW) adında kar amacı gütmeyen bir organizasyon tarafından nehrin Kara Kaya Kanalı’nda yakalandı. Organizasyon, bir Facebook paylaşımı ile “İşte bu yüzden balığınızı tuvalete atıp sifonu çekmemelisiniz” uyarısında bulundu.

 

Paylaşıma dev balığı iki eliyle tutan görevli Marcus Rostens‘la fotoğrafını ekleyen BNW sözcüsü, “Japon balıkları, havzamızda bir yıl boyunca hayatta kalabilir ve yerli balıkların yaşam alanlarını tahrip edebilir. Bilim insanları, büyük gollerde ön milyonlarca japon balığının yaşadığını tahmin ediyor. Eğer evcil hayvanınıza bakamıyorsanız, onu tuvalete atmak veya salıvermek yerine, lütfen evcil hayvan dükkanına geri verin” dedi. Balığın görüntüsünün birkaç yıllık olduğu düşünülüyor. 
Kuzey Amerika’ya ait yerli türlerden olmayan japon balıklarını avlayacak doğal bir yırtıcı hayvan yok. Bu da yerli türlere karşı üstünlük sağlamalarına sebep oluyor.
Bir BNW temsilcisi, Live Science’a yaptığı açıklamada “Büyük Goller’in doğal sakinlerinden olmayan bu istilacı türler, tıpkı bu japon balığı gibi, yerli vahşi yaşam popülasyonlarının ve habitatlarının sağlığı için sürekli bir tehdit oluşturuyor” dedi.
Sazan ailesinin bir parçası olan japon balıkları, genellikle yalnızca 2,5 ila 5 santimetre uzunluğa ulaşırlar, ancak vahşi doğada 30 ila 35 santimetreye kadar büyüyebilirler.
Bir japon balığının ortalama yaşam süresi 14-20 yıl olsa da, akvaryumlarda yaşayanların çok azı nadiren o kadar uzun süre hayatta kalabiliyor.

Like it? Share with your friends!

136

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayberk Erkin

Yazar
Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Image
Photo or GIF