Çökme tehlikesi
Çökme tehlikesi

karayolu, çökme riskine karşı kapatıldı

1 min


80

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı kırsal Karakuyu Mahallesi’ndeki tarım arazilerinde yağış sonrası düdenlerin oluştuğu bölgedeki karayolu, çökme riskine karşı kapatıldı. Vatandaşların fotoğraf çekmek için bölgeye akın ettiğini belirten mahalle sakini Hasan Coşkun, “Bu iş o kadar abartıldı ki, gelin ve damat dış çekim için düdenlere geliyordu. Kimseye bir şey olmadan yol kapatıldı” dedi.
zmir’de geçen ay 3 gün aralıksız devam eden yağışlarda metrekareye toplam 250 kilogram yağmur düştü. En fazla yağış düşen bölgelerden biri de Menderes ilçesi oldu. Rekor yağış alan Menderes’in Karakuyu Mahallesi’ndeki tarım arazilerinde yağmur sularının birikmesiyle yer altındaki çatlaklar ortaya çıktı. Yağmur sularının bu çatlaklardan yer altına akmaya başlaması ise düden oluşmasına neden oldu. Yeraltına akan suyun azalmasıyla, bölgede yeni düdenler oluştu. Şelaleyi andıran düdenleri görmek isteyenler araçlarıyla bölgeye akın edip, bol bol fotoğraf çekti.

Daha sonra ise sular çekildi. Ancak taş ocaklarının da bulunduğu bölgeden ağır tonajlı araçların geçmesi yolun çökme riskini gündeme getirdi. Yolun, düdenlerin bulunduğu bölümü, iki yönlü trafiğe kapatıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME) tarafından verilen kapatma kararı üzerine ekipler, yolun iki yönüne beton bloklar yerleştirdi. Bazı vatandaşlar beton blokları kaldırıp geçmeye çalışınca yol, iş makinesiyle kazıldı.


Like it? Share with your friends!

80

0 Comments

What's Your Reaction?

Şaşkın Şaşkın
16
Şaşkın
Üzgün Üzgün
4
Üzgün
Berbat Berbat
40
Berbat
Geyik Geyik
36
Geyik
Kızgın Kızgın
32
Kızgın
Komik Komik
28
Komik
Aşk Aşk
24
Aşk
O NE! O NE!
16
O NE!
Cool Cool
4
Cool
Erhan Basyayla
Yazar | facebook.com/erhanbasyayla