Krom nasıl parlatılır
Krom nasıl parlatılır

Krom nasıl parlatılır

1 min


97
Krom nasıl parlatılır
Krom nasıl parlatılır

Krom ürünler günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Aklınıza gelebilecek her sektörde, üründe krom bulunmaktadır. Ev araç gereçlerinde, arabalarda, gemilerde ve daha birçok yerde. Krom özellikle paslanmaz çelik üretiminde kullanılan bir maddedir. Bu sayede eşyalarınız paslanmaya karşı dayanıklı olmaktadır.

Krom kaplamalı eşyalar nasıl parlatılır?

Hayatımızda bu kadar yeri bulunan bir maddenin temizliği de oldukça önemli elbette. Peki,krom kaplamalı eşyalarımızı nasıl temizleyip parlatabiliriz? Bu işlemi yapmak sanıldığından daha kolaydır.

Bunun için gerekli malzemelerimiz; su, karbonat veya deterjan (karbonat daha etkili bir yöntemdir), bir bez ve kararmalar için limon kabuğu.

Öncelikle temizleyeceğiniz yüzeyi nemli bir bez ile temizleyin. Ardından karbonat veya deterjanınızı bir bez yardımı ile yüzeye uygulayın. Daha sonra bol su ile yüzeyi durulayın. İşlemler bittikten sonra krom maddenin üzerinde kararma belirtisi var ise buraları da limon kabuğu ile giderebilirsiniz. En sonunda ise kuru bir bez yardımı ile yüzeyi iyice parlatın.

Bu işlemlerin ardından krom yüzeyinizin oldukça parlak olduğunu göreceksiniz. Bu işlemleri krom maddenize belirli aralıklarla uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem temiz hem de parlak bir krom yüzey elde edeceksinizdir. Özellikle mutfakta karşılaşılan kararma belirtilerini de bu yöntemi uygulayarak giderebilir, krom malzemelerinizi ilk günkü gibi parlak ve temiz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak şunu da eklemek gerekirse bu yöntemi çok sıklıkla uygulamak krom eşyalarınıza zarar verebilir.


Like it? Share with your friends!

97

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

What's Your Reaction?

Şaşkın Şaşkın
9
Şaşkın
Üzgün Üzgün
5
Üzgün
Berbat Berbat
4
Berbat
Geyik Geyik
2
Geyik
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Komik Komik
13
Komik
Aşk Aşk
13
Aşk
O NE! O NE!
10
O NE!
Cool Cool
6
Cool
RoXeD

Editör | Yazar