Memura zam kaç lira oldu

1 min


112
500-tl-banknot-geliyor
500-tl-banknot-geliyor

Memur-emekli zammı ne kadar olacak 2022, memur maaşı zammı açıklandı mı? Memur-emekli maaşı kaç TL’ye çıkacak?

 

Memur maaşı zammı gelişmeleri gündemde araştırılan konular arasında bulunuyor. 2022’ye kısa bir süre kala memur ve memur emeklisinin maaşlarına gelecek zam oranı merak konusu. Zam oranının belirlenmesinde ise enflasyon rakamları belirleyici faktörler arasında bulunuyor. Peki ,memur zammı ne kadar olacak 2022? Memur emeklisi maaşına yüzde kaç zam gelecek?

Memur zammı, yeni yıla az bir zaman kala milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. Kasım ayı enflasyon rakamları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Enflasyon rakamları, maaşlara gelecek zam oranın belirlenmesinde etkili oluyor. En düşük memur maaşı ve gelecek zam oranı araştırılıyor. Peki 2022’de en düşük memur maaşı ne kadar olacak, kaç TL? Memur ve memur emeklisi maaşı zammı ne kadar yapılacak?

MEMUR MAAŞI ZAMMI NE KADAR OLACAK?
Milliyet Yazarı Cem Kılıç enflasyon farkı zammı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kılıç, “Hem büyüme oranı hem enflasyondaki yükselişle birlikte zam farkı da yüksek seviyelerde seyredecek. Emekli olmak isteyenler yeni yılda, kamuda çalışanlarda ise 16 Ocak’tan sonra emekli olmaları daha doğru olacaktır. Gelen son verilere göre; memurlar ve memur emeklileri şimdiden yıl sonu için yüzde 7,47 enflasyon farkı zammı oluştu. Yeni yılda ise aylıklarda yüzde 8’lik bir zam farkının oluşabileceğini söyleyebiliriz.” ifadelerini kullandı.


Like it? Share with your friends!

112

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayberk Erkin

Yazar
Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Image
Photo or GIF