Sende tv ve radyo yayıncılığı yapabilirsin

2 min


145
Radyo ve tv yayını yap
Radyo ve tv yayını yap

Gelişen internet teknolojisi ile, daha öne hayal bile edemediğimiz pek çok şeyi gerçekleştirebilecek duruma neredeyse geldik.

Evlerimize kadar gelen hızlı internet sayesinde daha öne bir sürü para ödeyip yapabileceğimiz işleri şimdi çok daha ucuz bir mebla ödeyerek yapabiliyoruz.

Örneğin; Radyo ve tv yayıncılığı da hızlı internet sayesinde hayallerimizi süslemekten çıktı ve artık herkes canlı radyo yayını yapabiliyor, internet radyosu kurabiliyor hatta tv yayıncılığı işine girebiliyor.
İnstagram, facebook ve daha pek çok web sitesi sayesinde isteyen herkes canlı yayın yapabiliyor, görüntülü konuşabiliyor.

Ben bugün, internet radyo – tv yayını yapmak isteyenlere bir kaç ipucu vermek için bu yazıyı hazırlamak istedim.
Bu işe gönül veren okuyucularıma bir kaç önerim olacak en başta.

TV – RADYO YAYINI YAP
İnternette yayın yapmak istiyorsanız ve bu işi ciddi ciddi yapmak istiyorsanız, tv yada radyo yayını olabilir mutlaka ve mutlaka bir tv host yada radyo host firmasına başvurmalısınız. Özellikle aylık 20 TL. gibi bir rakamla radyo sahibi olabilirsiniz. Eğer bu işte kendinizi denemek istiyorsanız o zaman bedava yayın imkanı sunan siteleri ziyaret edebilirsiniz.  
Bedava radyo işini en iyi yapan bir web sitesi olarak: https://www.listen2myradio.com 
sitesini örnek site adresi olarak önerebilirim. Bu site bedava canlı radyo yayın yapmanıza olanak sağlıyor. Radyo player’ınızı sitenize de ekleyebiliyorsunuz fakat auto dj yayını yapamıyorsunuz.
AUTO dJ: Siz radyonuzun başında değilken bile programladığınız şarkıları sırasıyla yada karıştırarak sürekli olarak yayın yapabilen sistem.

İNTERNETTE TV YAYINI NASIL OLUYOR
İnternette tv yayını yapabilmek pek çok insanın vazgeçilmez hayallerinden biridir. Şimdilerde bu hayallere kavuşabilmek tabiiki çok kolay.
Özellikle Youtube canlı yayın yapmak isteyen herkese açık durumda. İsterseniz video çekip yayınlayın isterseniz canlı canlı anlatım yapın. Youtube bu yönden çok ideal olsada telif hakları yasası gereği içeriklere anında müdahale edebiliyor.

Peki bu nasıl oluyor!
Örneğin bir sanatçı veya grubun telifli şarkısını yayınlarsanız mutlaka uyarı alırsınız, sonrasında da ya kısıtlanırsınız yada kanalınız kapatılır.

Ben bunları niye yazıyorum acaba!
Ben bunları yazıyorum çünkü bu ve benzeri işler için yıllarımı harcadım ve anladımki “el atına binen çabuk iniyor” yani bedava işin sonu pek hayırlı bitmiyor.

EN İYİSİ
Bence en iyisi, her işinizi bir hosting firmalarıyla anlaşarak yapın. Radyo yayını için (auto dj’li) aylık 20 lira verin, tv yayıncılığı işi yapacaksanız aylık 49 liraya hayallerinizi gerçekleştirin. Bu kadar basit.
Derseniz ki “bu işe parayı karıştırma” o zaman diyecek bir lafım olmaz.

Selam ve sevgilerle
M.Turgay ASAN
10.04.2021

En iyi rock müzik radyonuz – TURKROCKFM


Like it? Share with your friends!

145

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Turgay Asan

Editör-Yazar
Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Image
Photo or GIF