Telefonda “Kocan cinayet işledi” dediler, 45 bin TL’lik bilezikleri dolandırıcılara kaptırdı

3 min


186
bu-kez-kocan-cinayet-isledi-diyerek-dolandirdiler
bu-kez-kocan-cinayet-isledi-diyerek-dolandirdiler

Sivas’ta evli kadını telefonla arayarak kendilerini jandarma olarak tanıtan dolandırıcılar, “Kocan cinayet işledi. Onu kurtarmak için evinde değerli ne kadar eşyan varsa ver” dediler. Korkan kadın hiç düşünmeden 45 bin TL değerinde altın bileziklerini dolandırıcılara teslim etti. Daha sonra dolandırıldığını anlayan kadın şikayetçi oldu.

Olay geçtiğimiz günlerde Sivas’ın Ulaş ilçesine bağlı Yenikarahisar köyünde meydana geldi. Evinde kocasının olmadığını fırsat bilen dolandırıcılar Nergis Kösedağ’ı telefonla arayarak kendilerini jandarma olarak tanıttı. Telefonda Kösedağ’a “Kocan cinayet işledi. Evinde değerli eşyan var mı? Kocanı hapis girmekten kurtaralım” dediler.

DOLANDIRICILAR 45 BİN LİRALIK BİLEZİKLERLE KAYIPLARA KARIŞTI

Duruma ilk önce inanmayıp telaşa kapılan Nergis bir süre sonra dolandırıcıların oyununa gelerek evinde kızının düğününden kalan yaklaşık 45 bin liralık bilezik olduğunu söyledi. Bu durum üzerine dolandırıcıların biri Nergis teyzeyi telefonu kapatmamasını söyleyip oyaladı, diğer dolandırıcı ise ticari taksiyle Nergis teyzenin evine gelip bilezikleri aldı. Geldiği gibi ticari taksiyle köyden ayrılan dolandırıcı yaklaşık 45 bin lira değerindeki bileziklerle kayıplara karıştı. Dolandırıcının spor ayakkabısından durumun farkına varan Nergis teyze kocasının eve gelmesiyle büyük bir şok yaşadı. Dolandırıldıklarını anlayan çift jandarmaya giderek şikayette bulundu.
Olay geçtiğimiz günlerde Sivas‘ın Ulaş ilçesine bağlı Yenikarahisar köyünde meydana geldi. Evinde kocasının olmadığını fırsat bilen dolandırıcılar Nergis Kösedağ’ı telefonla arayarak kendilerini jandarma olarak tanıttı.

Telefonda Kösedağ’a “Kocan cinayet işledi. Evinde değerli eşyan var mı? Kocanı hapis girmekten kurtaralım” dediler.

DOLANDIRICILAR 45 BİN LİRALIK BİLEZİKLERLE KAYIPLARA KARIŞTI

Duruma ilk önce inanmayıp telaşa kapılan Nergis bir süre sonra dolandırıcıların oyununa gelerek evinde kızının düğününden kalan yaklaşık 45 bin liralık bilezik olduğunu söyledi. Bu durum üzerine dolandırıcıların biri Nergis teyzeyi telefonu kapatmamasını söyleyip oyaladı, diğer dolandırıcı ise ticari taksiyle Nergis teyzenin evine gelip bilezikleri aldı. Geldiği gibi ticari taksiyle köyden ayrılan dolandırıcı yaklaşık 45 bin lira değerindeki bileziklerle kayıplara karıştı. Dolandırıcının spor ayakkabısından durumun farkına varan Nergis teyze kocasının eve gelmesiyle büyük bir şok yaşadı. Dolandırıldıklarını anlayan çift jandarmaya giderek şikayette bulundu.

“KOCANIN KİMLİĞİ KADININ AYAĞININ ALTINDA”

Dolandırıldığını geç fark eden Kösedağ , “Telefonla beni aradılar, ‘Kocan bir cinayet işledi’ dediler. Bende benim kocam bir cinayet işlemez dedim. ‘İşlemiş, kimliği kadının ayağının altında şu anda kocanı karakola getirecekler’ dediler. Bende beni kocamla görüştürün dedim. ‘Tamam Nergis teyzeciğim’ dediler. Gelecek diye beni çok oyaladılar. Sonra ‘kocan geldi’ dediler. Ben de beni kocamla görüştürün dedim. ‘Görüştüreceğiz Nergis teyzeciğim’ diyerek oyaladılar. Köyün muhtarı da geldi dediler. Ama ben yine o sırada kocamla görüşmek istedim. ‘Biz gelip seni de götüreceğiz’ dediler. Ben de kocamla görüşmezsem gelmem dedim. ‘Neyin var’ dediler. Bende hiçbir şeyim yok dedim” ifadelerini kullandı.

SPOR AYAKKABISINI GÖRÜNCE DOLANDIRILDIĞINI ANLADI

Açıklamalarına devam eden Kösedağ, “Bir daha ‘hiç mi bir şeyiniz yok mu?’ dediler ben de sadece kızımın düğününden altını kaldı onlar var dedim. ‘Biz geleceğiz sadece 3 bilezik ile kimliğini alacağız. Resmini çekip göndereceğiz’ dediler. Tekrar telefon başına geçtim beni kocamla görüştürün bilezikleri verdiğimi söyleyeceğim dedim. Onlar da ‘tamam teyzeciğim’ deyip telefonu kapattılar. Bende öylece kaldım. Adam altınları aldı gitti. Şaşkın şaşkın gidince ayakkabılarına baktım ki spor ayakkabısı var. Eyvah bunlar beni telefonda işlettiler dedim. Jandarmaya şikayette bulunduk” dedi.

“HANIM BENİ GÖRÜNCE ŞOK OLDU”

Nergis teyzenin kocası Süleyman Kösedağ ise” Ben o gün sabah kalktım Ulaş ilçesine gittim. Bu adamlar da benim evde olmayışımı fırsat bilip, hanımımı telefonla işletip dolandırmışlar. Ulaş ilçesinde aşağı yukarı 1-2 saat durdum. Hatta ben beldenin içine girdiğimde o ticari taksiyi gördüm. Ama ne bileyim benim evime soyguna geldiklerini. Evime geldiğimde hanım beni görünce şok oldu. Benim karakolda olduğumu söylemişler. Hanıma biraz sitem ettim, ama olan olmuş dedim. Hanımın kimliğini alıp karakola gittim, başvuru da bulundum. En azından kimlikle bir sahtekarlık yapmasınlar dedim. Bunların bulunmasını istiyoruz. Biz yandık başkaları yanmasın” şeklinde konuştu.

“İNŞALLAH BÖYLE HATALARA DÜŞMEZLER”

Köylerinde yaşanan dolandırıcılığın ardından köy sakinlerine uyarılarda bulunan Yenikarahisar köyü muhtarı Mustafa Deniz, “O sırada yenge yalnız burada. Süleyman abi Ulaş ilçesinde olduğunu söylemiş. Bizde buraya geldiğimiz de yenge olanı jandarmaya anlattı ama zaman geçti. Biz bulunmasını istiyoruz. Aynı zamanda köylü halkına sesleniyorum. İnşallah böyle hatalara düşmezler. Böyle durumlarda jandarma, muhtar var. Bunlara haber verirlerse çok memnun oluruz” ifadelerini kullandı.


Like it? Share with your friends!

186

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Erhan Basyayla
Yazar | Reklam | Grafiker | İzmir - Foça doğumlu. İstanbul'da yaşıyor. New York Film Acedemy mezunu. (Film & Video Arts) facebook.com/erhan.basyayla
Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Image
Photo or GIF