Turgay Asan
Turgay Asan

Turgay Asan’dan yeni single müjdesi

2 min


108
Turgay Asan
Turgay Asan

“Rock müziğin Samsun şubesi” diye bilinen Turgay Asan yeni single çalışmasının yolda olduğunu söyledi.
İlk albümünü 1999 yılında “Derin Boşluk” adıyla çıkaran rock müzisyeni Turgay Asan, söz ve müziğini yaptığı yeni şarkısı “Bak güne ve güneşe” adını verdiği çalışmasına bir de klip çekecek.

Samsun’da rock müzik yapmanın zor yanlarından bahseden sanatçı : ” Bu müzik türü için belki yalnış bir şehirde yaşıyorum, imkanlarımız kısıtlı ama önemli olan zoru başarmaktır diye düşünüyorum.
Daha önce burada yaşayan  müzisyenler  meşhur olmak, tanınmak yada daha çok para kazanabilmek hayali ile İstanbul’a gittiler. Çoğu şu an perişan durumda ve aç geziyor. Ben onlardan biri olmak istemedim hiç bir zaman. İyi müzik yapmak için illa İstanbul yada Ankara’da yaşamak gerekmez. Kaliteli eserler her yerde üretilebilir . Zaten iyi bir rock dinleyicisi güzel bir şarkıyı koklayarak bile rahatlıkla bulur 🙂
Önemli olan müzisyene hak ettiği değeri verebilmek… Üretene destek olmak. ” dedi.

 

Turgay Asan yeni single çalışmasının kapak tasarımını da kendisi hazırladı. İşte o kapak:

Single kapak
Single kapak
Turgay Asan
Turgay Asan | Besteci | söz yazarı | vokalist

Turgay Asan kimdir !
1988 : Profesyonel müzik yaşantısına Samsun’da kurulan bir rock grubunda bas gitar çalarak başladı ve uzun yıllar bu grupla çalıştı.
1997 : “Frekans” isimli grupla birlikte kendi bestelerini albüm yapmak üzere “Turgay ve Frekans” adı altında birleşerek provalara başladı.

Turgay Asan
Turgay Asan

Albüm öncesi bir dizi konserden sonra;
1999 : Hammer müzik etiketi ile “Derin Boşluk” isimli 9 şarkılık Hard’n Heavy tarzında bir albüm çıkardı. Bu albümde yer alan “İhanet” isimli şarkıya klip çekildi ve tv’lerde uzun süre gösterimde kaldı.
Albüm sonrası Frekans’la yollarını ayıran Turgay Asan solo albüm yapmak üzere kolları sıvadı.
2004 : “Yollar Uzak” ismini verdiği, toplam sekiz çalışmadan oluşan ikinci albümün tüm kayıtlarını Ankara’da tamamladı. Bu albümü “Derin Boşluk’ ile aynı çizgide olmadığı ve daha sert olmalıydı düşüncesiyle son anda piyasaya sürmekten vazgeçti.
2011 : Frekans grubuyla yeniden birleşen Turgay, “İşte benim çizgim budur” diyerek bestelediği yeni şarkıları için stüdyoya girdi. “Karabasan” isimli albümünü hazırladıktan sonra internet ortamında ücretsiz olarak rock müzik severlere sundu.

https://facebook.com/turgayasan
https://instagram.com/turgayasan
WEB SİTESİ : 
turgayasan.com


Like it? Share with your friends!

108

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 99 yılında çıkan heavy metal albümü Derin Boşluk eğer yurt dışında falan piyasaya çıksaydı eminim müthiş bir başarı kazanırdı

What's Your Reaction?

Şaşkın Şaşkın
6
Şaşkın
Üzgün Üzgün
2
Üzgün
Berbat Berbat
1
Berbat
Geyik Geyik
13
Geyik
Kızgın Kızgın
12
Kızgın
Komik Komik
10
Komik
Aşk Aşk
12
Aşk
O NE! O NE!
6
O NE!
Cool Cool
4
Cool
Aykut Eren Kışlalı
Yazar | facebook.com/aykuterenkislali1 | instagram.com/aykuterenkislali